Spotkanie z Marcinem Kaczmarskim, promocja książki [sprawozdanie]

Dodane przez admin dnia 10/19/2006 w kategorii Sprawozdania | komentarze

W dniu 29 czerwca 2006 r. w warszawskiej księgarni Czuły Barbarzyńca odbyło się spotkanie z Panem Marcinem Kaczmarskim, specjalistą ds. stosunków międzynarodowych w dziedzinie bezpieczeństwa. Gość promował swoją najnowszą książkę – „Rosja na rozdrożu. Polityka zagraniczna Władimira Putina”.

Autor podczas odpowiadania na pytania

Dla wszystkich badaczy jasne jest, że mówiąc o polityce Rosji nie sposób pominąć problemu terroryzmu – w rozważaniach o terroryzmie natomiast często pojawi się Rosja. Znalazło to także wyraz w dyskusji z autorem, podczas której kilkakrotnie wracano do roli Moskwy w „Globalnej Wojnie z Terroryzmem”, jej stosunków z Waszyngtonem po 11 września 2001 i dwuznacznej postawy wobec problemów Bliskiego Wschodu.

Szczególnie ostatnio – gdy media donoszą o sukcesach rosyjskich służb (likwidacja Basajewa) oraz rosnącej aktywności Rosji w walce z terroryzmem w wymiarze globalnym (nowe uprawnia prezydenta dot. operacji poza granicami Federacji) warto bliżej przyjrzeć się polityce Rosji i jej problemom w dziedzinie bezpieczeństwa. Kaczmarski poświęcił tej tematyce rozdział swojej pracy rzetelnie i z dystansem analizując działania Kremla.

 

Okładka promowanej książki

Warto więc sięgnąć po „Rosję na rozdrożu” – chociażby po to, by na chwilę odłożyć monografie poświęcone wyłącznie terroryzmowi, a przy okazji lepiej zrozumieć jego polityczny kontekst i postawę Rosji, jednego z głównych graczy w dziedzinie bezpieczeństwa.

Opracował: Michał Narojek


Comments are closed.