National Alliance

Dodane przez admin dnia 09/21/2003 w kategorii Organizacje terrorystyczne | komentarze

Grupa została przez Williama Pierce-a z Hillsboro, Zachodnia Wirginia. Pierce napisał dwie książki na temat grup nienawiści, które to mają niezmiernie szerokie grono czytelników. Pierwsza „The Turner Diaries”, którą napisał pod pseudonimem Andrew MacDonald. Jest ona cytowana jako Biblia Chrześcijańskich Patriotów i podawana jako główna inspiracja dla McVeigha w planowaniu ataku na Oklahoma City.

Książka opisuje łańcuch wydarzeń od rewolucji białych suprematystów w 1991 roku, do kulminacji tych wydarzeń w 1993 roku podczas „wojny wszystkich ras” kończącej się nuklearną destrukcją. Książka zawiera opis bezwzględnej kampanii przemocy, obejmującej morderstwa osób publicznych i znanych Żydów, zestrzeliwanie samolotów pasażerskich, zatruwanie zbiorników wody i wysadzanie w powietrze budynków użyteczności publicznej.

Wydarzenia w niej opisane chociaż brzmią jak fikcja literacka to miały odniesienie do rzeczywistości. W latach 1983-84 organizacja terrorystyczna Porządek pod przewodnictwem Roberta Matthewsa (nazwa „Porządek” to także nazwa organizacji terrorystycznej w książce, która tam podejmuje swe działania) toczyła kampanię przemocy, która w całości opierała się na planie batalii przedstawionej w książce. Druga książka to „The Hunter” bazująca luźno na losach skazanego snajpera Josepha Paula Franklina, który zamordował kilka par, które były związkami, gdzie każde z dwojga było przedstawicielem innej rasy. Grupa ta jest także bardzo aktywna w Internecie.

Comments are closed.