Temat Pracy licencjackiej pomóżcie!!

Temat Pracy licencjackiej pomóżcie!!

Postprzez blue_eyes1303 » So paź 11, 2008 2:17 pm

Prosze o pomoc. W tym roku pisze prace lic. i chciałabym wybrać temat związany z terroryzmem w Hiszpanii. Moglibyście mi pomów. Wbralam ten temat bo po licencjacie bede sie starala na magisterke do Hiszpanii. Pomozcie mi wybrac intersujacy temat. Z gory dziekuje
blue_eyes1303

Postprzez blue_eyes1303 » N paź 12, 2008 11:29 am

zastanawiam sie nad takimi tematami jak:
1.Reakcja polskich mediów masowych na atak terrorystyczny w Madrycie 11 marca 2004 roku
2.Ataki z 11 marca widziane oczami polskich studentów przebywających w Hiszpanii w ramach programu Sokrates-Erasmus
Myśle ze ten pierwszy temat jest dobry ale czy znajde dosc materiałów zeby napisać prace na 70 stron, troche sie tego obawiam. No i jaki plan pracy?? Prosze o udzielenie jakiejkolwiek podpowiedzi
blue_eyes1303

Postprzez Robal2pl » N paź 12, 2008 7:41 pm

Szybkie pytanie : na jakim kierunku studiujesz...?
Lepszy byłby temat nr 1 - biblioteka, archiwa internetowe i masz materiały.
Tematy w rodzaju nr 2 mnie osobiście irytują i uważam za zbędne produkowanie historie z cyklu "byliśmy , widzieliśmy w TV i baliśmy się" (zeznania naocznych świadków też są do niczego jako materiał chyba że ci studenci to specjaliści od bomb, zarządzania kryzysowego i jeszcze siedzieli w ichnim sztabie kryzysowym ;-) ).

Pozdr
Robal2pl
Robal2pl

Postprzez blue_eyes1303 » Pn paź 13, 2008 8:53 am

dzięki za podpowiedz:) studiuje na kierunku politologia specjalność dziennikarstwo. Przekonałeś mnie do tego pierwszego tematu :). Tylko teraz tak co powinnam zawrzec w swojej pracy...moze jakas podpowiedz co to planu?? :p
blue_eyes1303

Postprzez Robal2pl » Pn paź 13, 2008 1:26 pm

Nie aby we Wrocku?
Bo ta Hiszpania coś mi się tak kojarzy ;-)

A plan - tak na szybko :
1. terroryzm - jakieś rozważania definicyjne na temat zjawiska
2. Sam zamach - geneza, przebieg, skutki - ważne aby się nie ograniczać do samego zamachu 11.03 ale ukazać szerszy proces i cykl wydarzeń przed i po dokonaniu tego zamachu.
3. Sposób przedstawienia go w polskich mediach - kto jak kiedy o nim mówił (tam wychodzi ciekawy wątek autorstwa zamachu - część mediów uzasadniała przez kilka dni że to była ETA ), plus może jakie były w mediach nastroje nt. możliwości ewentualnego zamachu w Polsce, jego skutków, naszego przygotowania (to też jest ciekawy temat ale można na nim bardzo łatwo polec ).

Zapewne będziesz musiała uwzględnić też aspekty ściśle medioznawcze - ja się nie znam nie to wspominam, pewnie też zdecydować jakie media - czy tylko prasa codzienna i "tygodniki opinii" czy też specjalistyczna (podpowiedź : w znanej mi prawie nic nie było ;-)

Tu masz trochę materiałów o temacie , może się przydadzą :
http://www.specops.com.pl/CSiPS/artykul ... s_main.htm

Pozdr
Robal2pl
Robal2pl

Powrót do Materiały do prac magisterskich i dyplomowych