Abu Zybaidah

Dodane przez admin dnia 02/22/2004 w kategorii Sylwetki terrorystów | komentarze

Abu Zybaidah, Palestyńczyk urodzony w Arabii Saudyjskiej, 28-letni przedstawiciel nowej generacji terrorystów. Znany także jako Zain al-Abidin Muhammad Husajn, ostatnio przejął od Atifa rekrutację nowych członków i kierownictwo operacji w krajach zamorskich. Ahmed Ressam, skazany w USA na długoletnie więzienie algierski terrorysta, opowiedział podczas przesłuchania agentom FBI: „To Zybaidah mnie zwerbował i wysłał do USA przez Kanadę, abym podłożył bombę na lotnisku w Los Angeles. Powiedział, żebym przy okazji zdobył kanadyjskie paszporty, które będą potrzebne podczas następnych akcji w Ameryce. To on rozmawia z każdym młodym kandydatem na bojownika i decyduje o przyjęciu do obozu”.

Zybaidah przygotowywał wielkie operacje terrorystyczne w USA i Jordanii, które miały zostać przeprowadzone podczas obchodów milenijnych w 1999 r. Spiskowcy zostali jednak zdemaskowani przez władze. Sąd w Ammanie uznał, że młody Palestyńczyk usiłował wysadzić w powietrze hotele jordańskie pełne turystów. Skazano go zaocznie w Jordanii na karę śmierci.

Jeśli bin Laden umrze, zostanie ujęty lub zabity, światowa międzynarodówka islamskich terrorystów nie dozna bynajmniej poważnej szkody. Ustalono już, że kierownictwo Bazy przejmie doktor Zawahiri, a jego zastępcami zostaną Atif i Islamabuli, którzy i teraz decydują o wszystkim. Być może nominalnym dowódcą ogłoszony będzie 22-letni Mohammed, syn bin Ladena, zięć Atifa. W ten sposób organizacja zachowa nazwisko, będące znakiem firmowym przyciągającym kandydatów na męczenników ze wszystkich stron islamskiego świata.

Comments are closed.